Oświadczenie


szcz

Witam wszystkich,

W związku z powtarzającym się przywłaszczaniem materiałów (zdjęć, filmów, artykułów, logo) ze strony www.anastazja.org, podszywaniem się i plagiatami, chciałem wydać krótkie oświadczenie:

1. Logo z bocianem "Dzwoniące Cedry Polski", zostało wykonane przez Michała Przybylskiego specjalnie dla mnie i dla strony www.anastazja.org, i jest chronione prawem autorskim. Oprócz tego, mogą go używać (w związku z prowadzoną działalnością dobroczynną lub gospodarczą) osoby, które są w programie "Dzwoniące Cedry Polski", wymienione na stronie Dzwoniące Cedry . Każda inna osoba, która używa tego znaku lub nazwy jako swojej, robi to bez naszej wiedzy i pozwolenia oraz łamie przy tym prawo.

2. Strona www.anastazja.org , ma tylko jeden działający profil na facebooku (LINK) , oraz jedno forum internetowe (LINK) . Wszelkie inne grupy społecznościowe, strony lub fora, nie są z nami powiązane.

3. Stowarzyszenie "Rodowe siedliska Polski", które powstało kilka miesięcy temu, NIE JEST nasze, nie mamy z nim nic wspólnego.

4. Artykuły, wywiady i filmy, dostępne na naszej stronie i facebooku, zostały zrobione PRZEZ NAS lub DLA NAS, są naszą własnością. Super, że cieszą się dużą popularnością, tylko pamiętajcie, kiedy je udostępniacie lub przekazujecie dalej - napiszcie proszę, skąd pochodzą. Na przykład na Youtube można znaleźć nasze filmy, przeniesione na inne kanały, w opisie sugerujące, że ktoś inny je wykonał (mimo wbudowanych w film napisów informujących, kto tłumaczył).

Ktokolwiek to robi, apeluję do waszej jasnej strony - nie kradnijcie, nie podszywajcie się, nie przywłaszczajcie sobie cudzych prac - stwórzcie coś własnego, na własną odpowiedzialność, pod własną nazwą...

5. Od sierpnia 2014 roku, nowe artykuły będą zabezpieczone przed kopiowaniem ze strony, natomiast nowe filmy będą miały wbudowany znak wodny "www.anastazja.org". Wprowadzamy te zmiany w związku z nieuczciwymi plagiatami i podszywaniem się, opisanymi w powyższych podpunktach. Przypominam, że nasze filmy i artykuły mają zawsze napisane źródło, skąd zostały wzięte oraz przez kogo przetłumaczone. Jeżeli nie mogliśmy ustalić autora, pisaliśmy "autor nieznany" oraz przynajmniej kraj/miasto pochodzenia.

Pozdrawiam,
Mateusz Aponiewicz, administrator strony www.anastazja.org
16.08.2014
Wyszukaj

Polecamy